Naturelka'nın Hikayesi


Biz, Aydın’da doğal ve pratik bir şeyler yapmanın peşine düşen bu sebeple Naturelka markasını hayata geçiren genç ve girişimci bir anne - babayız.


Bir kaç yıl önce yola çıkarken; Aydın’ın bereketli topraklarında yetişen ve coğrafi işarete sahip kestaneyi işleyerek farklı bir ürün elde etmek istedik. Ve bu maceraya kestane unu ile başladık.

 

Ardından diğer glütensiz unlar ve meyve & sebze tozları geldi. Bütün çabamız ürünlerimizi doğru bir şekilde anlatabilmek. Ürünlerimizi güzel ve sağlıklı günlerde kullanmanız dileği ile...

 

Cansu & Çağdaş Can Öztürk

  

 

 


  

Kestaneyi Aydın’ın dağ köylerinden, Sebze meyveleri de yine bu yöredeki anlaşmalı çitçilerimizden mevsiminde aldık ve itina ile temizledik.


Vitamin, mineral değerlerine antioksidan özelliklerine zarar vermeden kapalı sistem fırınlarımızda belirli bir ısı derecesinde kuruttuk.


Kurutulan sebze meyveleri özel değirmenlerimizde öğüttük ve toz haline getirdik. Hiçbir katkı maddesi eklemeden sizler için paketledik. 


Tüm Üretim Sürecini Gıda Mühendisimiz sorumluluğunda, Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimi ve raporları ile gerçekleştirdik.

  

 

 


Naturelka Glütensiz unlarını; un kullandığınız her tarifte un yerine, tek başına veya istediğiniz bir un ile karıştırarak kullanabilirsiniz. 


Naturelka meyve-sebze tozlarını baharat olarak düşünebilirsiniz. Aroma, tat ve koku verici olarak her türlü yemek, ikram ve içeceklerde kullanabilirsiniz. Özellikle ıspanak ve pancar tozu doğal birer gıda boyasıdır.