KATEGORİLER

 

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi


1. TARAFLAR
Satıcı Ünvanı: CC Turizm, Müzecilik,İnşaat, Proje, Yapı Malzemeleri, Mobilya, Tarım, İhr. İth. San. ve Tic. Ltd. Şti(Naturelka)

Adres: Adnan Menders mah. 508 sk. Köy Yakası sitesi B blok Zeminkat Efeler / Aydın 0 256 211 2829

Vergi Dairesi: Güzelhisar 

VD. 203 030 1411
E-posta: info @naturelka.com

Alıcı: http://www.naturelkadukkan.com adresinden alışveriş yapan müşteri

 

2. KONU

ALICI'nın SATICI'ya ait http://www. naturelkadukkan.com alanadlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıdanitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün veya ürünlerin satışı ve teslimiile ilgili olarak, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun veMesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak veyükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünler, Alıcı’nın kişisel tercihlerine göre hazırlanmışolup, cinsi ve türü, miktarı, satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

 

4. GENEL ŞARTLAR

4.1.ALICI, SATICI 'ya ait http://www. naturelkadukkan.comalan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satışfiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup eksiksiz vedoğru bilgi sahibi olduğunu ve işbu Sözleşmenin geçerliliği için elektronikortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2.Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyiaşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığınabağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICIveya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3.ALICI, SATICI’ ya verdiği teslimat adresinineksiksiz ve doğru olduğunu kabul ve beyan eder.

4.4.Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka birkişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatıkabul etmemesinden SATICI sorumlu değildir.

4.5.Sözleşme konusu ürünün taze ve sipariştebelirtilen niteliklere uygun tesliminden SATICI sorumludur.

4.6.Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbusözleşmeye internet üzerinde onay verilmiş ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiğiödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedelininödenmemesi veya banka kayıtlarının iptal edilmesi halinde, SATICI’nın ürününteslimi yükümlülüğünün ortadan kalkacağı taraflarca kabul edilmiştir.

4.7.Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredikartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilercehaksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile, ilgili banka veyafinans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, kendisine teslimedilmiş olması kaydıyla ALICI' nın ürünü 3 gün içinde SATICI'ya göndermesizorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ve tüm ödemeler ALICI'ya aittir.

4.8.SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyenhava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ilesözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' yabildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesi veyasözleşme konusu ürünün teslimat süresinin engelleyici durumun ortadankalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nınsiparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine ürünbedelini öderken seçtiği ödeme yöntemi ile iade edilir.

4.9.Kargodaki gecikmelerden firmamız sorumludeğildir.

 

5. KİŞİSEL BİLGİLER ve GİZLİLİK

www. naturelkadukkan.com müşterilerine daha iyi hizmetverebilmek amacıyla isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta gibi bazı kişiselbilgilerinizi sizlerden talep etmektedir. www. naturelkadukkan.comsunucularında toplanan bu bilgiler, siparişlerinizin işleme konulması vehesabınızın yönetilmesi, hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması,pazar araştırması amacıyla temsilcileri vasıtası ile gerek e-posta, telefon,fax veya SMS yoluyla gerekse de posta yoluyla sizinle irtibat kurmak, internetsitemizi ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyihizmet için internet sitemizi size özgü hale getirmek, kimlik, doğrulama vekayıt oluşturulması, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişiselseçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek, hizmetlerimizi veya ilgiliürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğüdiğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki e-postaları periyodik olarakgönderebilmek ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşterisınıflandırması çalışmaları için sadece firmamız tarafından kullanılmakta vesiparişinizin gerçekleştirilmesi için gerekli bilgiler gerektiği ölçüde bankave kargo şirketi ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler, firmamızın ortaklarının ileridekuracakları şirketler tarafından da kullanılabilir. Üyelik formlarındantoplanan bilgiler, siparişin gerçekleştirilmesi dışında söz konusu üyeninhaberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinliklepaylaşılmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanılmamakta vesatılmamaktadır.
Ayrıca, istenilen kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlenenziyaretçi hareket ve tercihleri analiz edilerek yorumlamaktadır. Kişiselbilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, müşterilerimize daha özel ve etkinbir alışveriş deneyimi yaşatmak amaçlanmaktadır.
Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talepedilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmimakamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlaraaçıklanabilecektir.
Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bubilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilereulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Siteye üye olduğunuzda karşınızaçıkan www. naturelkadukkan.com’ dan gönderilen maillerin alt kısmında bulunan"Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.”linkine tıklayarak günlük mail gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.
Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan sizdeğerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede sağlamak dikkate edilentemel noktalardandır. Bu nedenle bu bilgiler hiçbir şekilde naturelkadukkan.comsunucularında tutulmamakta ve ödemeye yönelik tüm işlemlerin naturelkadukkan.comarayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesisağlanmaktadır. makarnalutfen.com sitesindeki kredi kartı ödemeleri İyzicosistemleri üzerinden gerçekleşmektedir. Bu ödeme sayfasının tasarımı, bakımı vegüvenliği İyzico tarafından sağlanmaktadır.

 

6.CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiğiadresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkınasahiptir. Bu konudaki istisna, malın tüketicinin istekleri ve onun kişiselihtiyaçları doğrultusunda hazırlanması ve niteliği gereği iade edilemeyecekmallardan olması durumudur. Bu tip mallar Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikçerçevesinde ayrı tutulduğu ve niteliği gereği tüketildiği anda sona erenmallar olduğu için iade edilmeleri söz konusu değildir.
İşbu Sözleşme kapsamındaki gıda maddeleri ve içecekler ya da diğer günlüktüketim maddeleri; tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçlarıdoğrultusunda kişiye özel hazırlanması, niteliği itibarıyla geri gönderilmeyeelverişli olmaması ve çabuk bozulma tehlikesi olmasının yanı sıra elektronikortamda anında ifa edilmesi ve tüketiciye anında teslim edilmesi, SATICI’nınteslimatları çerçevesinde ALICI’nın mesken ya da işyerine götürülmesine ilişkinolması sebebiyle cayma hakkı kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

 

7. SİPARİŞ İPTAL

ALICI internet üzerinden sipariş verdiği anda, SATICI iseürünü kargo şirketine teslim ettiği anda Sözleşmeyi kabul etmiş ve Sözleşmekurulmuş sayılır. Satıcı siparişi kargo şirketine teslim ettiğine dair e-postaile onay gönderecektir.
Siparişlerinizde adres ve teslim tarihi değişiklikleri ile sipariş iptali, ürünkargo şirketine teslim edilmeden bildirilmelidir. Aksi halde sipariş iptali ileilgili oluşacak sorunlardan SATICI sorumlu değildir.

Yapılan yanlış ödeme veya sipariş iptallerinde kredikartınıza ilgili tutarların iadeleri 10 gün süre içinde yapılacaktır. ALICI’nınbilgilerini vermiş olduğu kredi kartının bağlı olduğu bankanın kural veişleyişine bağlı gecikmelerden SATICI sorumlu değildir.

Alışverişiniz esnasında meydana gelecek anlaşmazlıklarsipariş bedeli ile sınırlıdır.

 

8.SİSTEM HATALARI

SATICI’nın Sözleşme’yi kabul etmemesi veya ALICI' nınsiparişi süresinde iptal etmesi halinde ALICI' NIN ödediği tutar on gün içindekendisine iade edilir.
Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICIsorumlu değildir.

 

9. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Bilim Sanayi ve TeknolojiBakanlığı’ nca (eski adı Sanayi ve Ticaret Bakanlığı) ilan edilen değere kadarTüketici Hakem Heyetleri ile SATICI 'nın yerleşim yerindeki TüketiciMahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tümkoşullarını kabul etmiş sayılır.